Ziggie Piggie

Środowy wieczór będzie bardzo gorący, a wszystko za sprawą rytmów ska, które ogarną Park Zdrojowy. Już dziś o 18:00 na parkowej scenie wystąpi Ziggie Piggie.


Ziggie Piggie to polski zespół muzyczny powstały w 2006 roku w Sosnowcu z inicjatywy Sebastiana (Stecyka) Stecia. Zaprosił on do współpracy Tomasza
(Rudiego) Fabrycznego i Bartosza (Paździocha) Mizerę. Zespół ewoluował w większą grupę. W składzie znalazło się wielu artystów związanych z muzyką ska i reggae w Polsce. Przykładem jest trasa koncertowa zespołu promująca album „Old Songs”, która przebiegła z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego, Karoliny Krawczyk (Banda de Chicas), Andrzeja Mikulskiego, Janusza Rutkowskiego oraz Mikołaja Tabaki (The Bartenders) i Skadyktatora.
Zespół „Ziggie Piggie” zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą które zostały świetnie przyjęte przez publiczność – m.in. trasa koncertowa po Słowacji i Czechach z gwiazdą czeskiego ska, grupą Tleskač czy wspólne koncerty z Agrolites, Yardee Sound System, Dr. Love, Bas Tajpanem, Mikaelem, Dr. Ring Dingiem i Mr Zoobem.

Grupa ma na swoim koncie także występy na Przystanku Woodstock 2010 (duża scena), Festiwalu Afryka w Toruniu czy z okazji tysiąclecia Cieszyna. W 2008 roku zespół Ziggie Piggie nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Light Smyk Music”, która została dobrze oceniona przez prasę muzyczną. Rok później ukazał się kolejny album, „Old Songs”, nagrany w rozszerzonym 25-osobowym składzie, zawierający covery jamajskich standardów, głównie utworów Laurela Aitkena i Skatalites. Tymi samymi siłami został nagrany trzeci krążek grupy
– EP-ka pt. „15: 19”, wydana w 2010 roku.

Zespół reaktywował swoją działalność po dwuletniej przerwie w kwietniu 2016 roku w składzie: Sebastian Steć, Gabriela Budzianowska, Tomasz Fabryczny, Bartosz Mizera czyli oryginalnym składzie z wyjątkiem instrumentów klawiszowych, za którymi stanął instrumentalista grający jednocześnie z grupą „Sari Ska Band”, miłośnik starych organów „Hammonda” Stanisław Student.

Wstęp na koncert w Parku Zdrojowym jest darmowy.

 

źródło fotografi: archiwum Facebook zespołu.