Jastrzębskie święto kolarstwa górskiego

Niemal 700 pasjonatów kolarstwa górskiego zjawiło się 30 lipca na stadionie miejskim, by rywalizować w ramach zawodów Bike Atelier MTB Maraton.

Wielu zawodników podkreślało, że przygotowane przez organizatorów trasy były pozytywnym zaskoczeniem i obfitowały w wiele wymagających podjazdów oraz trudne technicznie elementy. Dodając do tego malownicze tereny, którymi poruszali się kolarze oraz niezwykle popularny wśród rowerzystów i biegaczy las Kyndra, jastrzębski debiut w cyklu Bike Atelier należy uznać za udany.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach – HOBBY (26 km) oraz PRO (60 km). Bardzo dobrze zaprezentowały się jastrzębskie ekipy, bowiem MTB Pressing Team oraz Tomazi Bike Team na obu trasach miał wielu swoich przedstawicieli, którzy w poszczególnych kategoriach zajmowali wysokie miejsca. Najlepszym jastrzębianinem na trasie PRO okazał się Przemysław Bonusiak z Pressingu, natomiast na krótszej trasie, Krzysztof Dawidowicz (na podium stanął też reprezentujący jastrzębski team Tomazi Bike, Adrian Boruta). W ramach imprezy rywalizowali także najmłodsi, dla których przygotowano trasy zarówno na stadionie miejskim, jak i w leśnych terenach nieopodal skateparku.

Zwycięzcą na trasie HOBBY zostali: wśród panów Tomasz Pierwocha, a wśród pań Małgorzata Kustra-Kapol z jastrzębskiego teamu Tomazi Bike. Na trasie PRO najlepsza okazała się Zuzanna Krzystała, a rywalizację panów zdominował Dariusz Batek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz wicemistrz świata w sztafecie z 2007 roku.


DSC_0130 DSC_0152 DSC_0216 DSC_0897

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z BIKE ATELIER MTB MARATON w GALERII.

 

fot. Piotr Kędzierski