Nie masz pupila bądź masz problem z psem? To najlepsza okazja!

Nie masz swojego pupila? A może masz problem wychowawczy ze swoim psem? To dobry moment by to zmienić. Miejski Ośrodek Kultury i Jastrzębski Zakład Komunalny organizują wykłady z Mileną Zdrojewską – zawodowym treserem psów, behawiorystą z uprawnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zaczynają się one 13 sierpnia od godziny 16.00 w Domu Zdrojowym.

Zajęcia mają na celu zachęcić mieszkańców Jastrzębia-Zdroju do adopcji zwierząt w szczególności psów z jastrzębskiego schroniska dla zwierząt. Ponadto będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób dopasować psa do przyszłego właściciela, jak przygotować się do adopcji pupila, a także jak budować poprawne relacje z psem. Milena Zdrojewska i Anna Dudek udzielą również porad na długie i szczęśliwe lata z psiakiem, poinformują o istotnych potrzebach psów oraz indywidualnych potrzebach każdej z ras. Jeśli masz dylemat – szczenię czy dorosły pies – behawiorysta Milena Zdrojewska rozwieje Twoje wątpliwości. Dodatkowym atutem zajęć będzie poznanie tajników pielęgnacji pupila, które przedstawi właścicielka Salonu Pielęgnacji dla Zwierząt „Labuś” Anna Dudek, zawodowy treser psów.

W akcję włączyli się również sklep zoologiczny Animals w Jastrzębiu-Zdroju oraz domowy hotel dla zwierząt i szkolenia psów Pet House, przygotowując specjalną ofertę dla uczestników warsztatów. Plan zajęć przewiduje także omówienie procesów, w jakich uczy się pies i zasad wychowawczych oraz odkrycie tajników psiego języka. Na warsztatach dowiedzieć się będzie można o obowiązkach jakie stawia posiadanie psa oraz to w jaki sposób poprawnie żywić pupila. Jednym z istotnych tematów warsztatów będzie „pies w mieście” – jak zadbać o potrzeby psa w miejskiej dżungli. W organizację wykładów zaangażowali się doktorzy weterynarii z przychodni dla zwierząt Lima-Vet.

Warsztaty skierowane są do młodzieży i dorosłych, liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. By wziąć udział w warsztatach, należy się zapisać dzwoniąc pod numer telefonu 513 160 014. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

pies 4 pies 3 pies 1

fot. arch. Milena Zdrojewska