Fascynujący świat pszczół

Pszczoły potrafią zachwycić. Najlepiej wiedzą o tym członkowie Koła Pszczelarzy w Jastrzębiu-Zdroju, dla których te owady są prawdziwymi przyjaciółmi. Dziś w Polsce obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół.

Jak sama nazwa wskazuje, koło zrzesza ludzi, zajmujących się hodowlą pszczół. Promujemy pszczelarstwo, hodujemy pszczoły, a od kilku lat uczestniczymy także we wszystkich imprezach okolicznościowych oraz festynach organizowanych przez miasto i inne organizacje. Na takich imprezach zawsze prezentujemy żywe pszczoły – co jest naszą główną atrakcją, która przyciąga ludzi i daje im to pewne wyobrażenie o pszczołach – opowiadał na łamach miesięcznika „Jastrząb” Józef Polnik, prezes jastrzębskiego koła.

 

Ludzie zawsze chętnie podchodzą i oglądają pszczoły. Podczas imprez przedstawiciele koła oferują również produkty pszczele. Ponadto organizują szkolenia oraz wyjazdy do ciekawych miejsc i innych pszczelarzy, gdzie miłośnicy tych owadów wymieniają się wiedzą i zdobywają doświadczenie.

 

Chcemy pokazywać, że pszczelarz to normalny człowiek, który zajmuje się jednymi z najbardziej tajemniczych zwierząt, które nas ciągle zaskakują i zadziwiają oraz ciągle się ich uczymy – mówią członkowie jastrzębskiego Koła Pszczelarzy.