Niedziela pod znakiem muzyki

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zabrzmi Jastrzębskie Lato Muzyczne. 13 sierpnia dla publiczności zagrają: Orkiestra Dęta KWK „Zofiówka” oraz Alexander Martinez. Koncerty w Parku Zdrojowym rozpoczną się o godz. 16.30. Wstęp jest bezpłatny.

Orkiestra Dęta KWK „Zofiówka” kładzie duży nacisk na dobór repertuaru oraz poziom artystyczny, głównie pod względem brzmienia i dynamiki. Współpracuje z Dziecięcym Zespołem Tanecznym ZEZ działającym przy Szkole Podstawowej nr 12. Razem z formacją taneczną, na którą składają się mażoretki, orkiestra występuje i prezentuje się w czasie różnorodnych imprez i uroczystości. Ze wspólnym programem artystycznym grupa i orkiestra występowały prawie w całej Europie.

 

Alexander Martinez to tancerz, piosenkarz i imitator. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Jest laureatem III miejsca w drugiej edycji programu „Mam Talent”. W najbliższym czasie wypromuje się jego premierowa płyta „It’s Impossible”, którą sam napisał i do której komponował wszystkie piosenki.