W naszym mieście zagości Teatr na Ugorze

W atmosferze sierpniowego słońca, zapachu skoszonej trawy, z dala od miejskiego zgiełku Fundacja Harmonicznego Chaosu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie kulturalne.

18 sierpnia zagości w naszym mieście Objazdowy Festiwal Teatr na Ugorze. Jego idea zakłada dotarcie do terenów oddalonych od centrów kulturalnych, dlatego aby wziąć udział w warsztatach, spektaklach teatralnych, zabawach czy muzycznym spotkaniu przy ognisku, trzeba się będzie udać do sołectwa Borynia. Tam w niecodziennej scenerii – na łące przy ulicy Plebiscytowej, odbędą się spotkania ze sztuką, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców.

W Jastrzębiu zagrają m.in. Teatr Classic Balanga, Walny Teatr, Teatr Monitoring, Teatr Lalki i Ludzie, a w baśniową podróż zaproszą wszystkich chętnych Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak swoim spektaklem Kataryna Opowieści. Spektakle rozpoczną się od godziny 17.00.

Dodatkową atrakcją festiwalowego dnia będą warsztaty (11.00-14.00), które pozwolą wszystkim chętnym na poznanie „teatru od kuchni”. Przewidziane są także niecodzienne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Całość zakończy się wspólnym muzykowaniem przy ognisku.

Warto podkreślić, że chociaż pomysł na taki Festiwal zrodził się w Jastrzębiu i tu odbyła się w ubiegłym roku jego pierwsza edycja, to w tym roku obejmie on swoim zasięgiem aż trzy województwa: śląskie, wielkopolskie i podlaskie.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Fundacją Theatrum Mundi. Tegorocznymi partnerami są: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Borynia i Skrzeczkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

 

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia. W razie niepogody impreza przeniesiona zostanie do Domu Sołeckiego w Boryni.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017