Utwory Bacha zabrzmią w kościele

Parafia Ewangelicko-Augsburska zaprasza na XII Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Jastrzębiu Zdroju. Pozostały jeszcze dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się już 27 sierpnia.

Tym razem wystąp[i Zespół Wokalny Contento Core w składzie: Maria Piotrowska-Bogalecka – dyrygent, Tomasz Ploch – pozytyw, Justyna Krusz – viola da gamba. Artyści zaprezentują Motety J.S. Bacha oraz jego przodków.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół Wokalny Contento Core powstał jesienią 2007 roku, od początku skupiając zawodowych muzyków związanych z katowicką Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego. Działając prawie od dekady, daje co roku wiele koncertów na Śląsku i poza jego granicami. Czerpiąc wiele radości i satysfakcji z muzycznej pasji – jaką od kilkunastu lat pielęgnują w sobie jego członkowie – zespół pragnie przybliżać piękno muzyki chóralnej różnych epok – od renesansu po współczesność. Głęboka fascynacja muzyką idąca w parze z solidnym wykształceniem muzycznym oraz doświadczeniem chóralnym, przy ciągłym poszerzaniu repertuaru to atuty, które pozwalają widzieć w zespole ansambl o dużych możliwościach i rozległych perspektywach.

Przedsięwzięcie jest realizowane przy pomocy środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój.