Wszystko o zasadach wydawania „Karty Jastrzębianina”

Bezpłatne podróżowanie komunikacją MZK jest możliwe wszystkimi liniami w granicach miasta Jastrzębie-Zdrój na podstawie „Karty Jastrzębianina”. Do połowy września honorowany będzie bezpłatny przejazd na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej.

To e-bilet z taryfą 0 zł, który otrzymują dzieci od 4. roku życia na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zameldowaniu w Jastrzębiu (młodsze dzieci jeżdżą bezpłatnie na terenie wszystkich gmin tworzących Związek). Za darmo jadą także uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 7 do 20 lat zameldowani w Jastrzębiu-Zdroju – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Prawo do posiadania „Karty Jastrzębianina” mają także studenci zameldowani w Jastrzębiu-Zdroju do dnia ukończenia 25. roku życia – na podstawie ważnej legitymacji studenckiej. Wydanie e-biletu jest bezpłatne, duplikat to koszt 10 zł.

 

Pocztą tradycyjną i elektroniczną

Wnioski o wydanie e-biletu z taryfą 0 zł dla jastrzębian są przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta w siedzibie MZK przy ul. Przemysłowej 1 w godz. od 7.30 do 16.30. Można je złożyć także za pośrednictwem tradycyjnej poczty, lub wysyłając zeskanowany wniosek i zdjęcie drogą elektroniczną na adres: bok@mzkjastrzebie.com wpisując w tytule „Wniosek o wydanie Karty – imię i nazwisko”. We wniosku należy zaznaczyć miejsce odbioru „Karty Jastrzębianina”. Do wyboru są dwa warianty: Biuro Obsługi Klienta MZK lub Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, pokój 103B. Bilet jest wydany do 7 dni od złożenia wniosku.

Wniosek do pobrania dostępny tutaj:

mzkjastrzebie.com/mzk/dla-pasazera/dokumenty-do-pobrania/7763,DOKUMENTY-DO-POBRANIA.html

 

Zdjęcie

Do wniosku należy dołączyć fotografię. Przyjmowane są wyłącznie zdjęcia dowodowe, kolorowe lub czarno-białe, ukazujące twarz na jasnym tle, bez nakrycia głowy i ciemnych okularów. Fotografia powinna być wykonana w formacie 35 mm x 45 mm, podpisana czytelnie na odwrocie imieniem i nazwiskiem. Zdjęcie jest zwracane przy odbiorze „Karty Jastrzębianina”. W przypadku fotografii cyfrowej wymogi są następujące: proporcje min. 200 x 300 pikseli, max. 800 x 1200 pikseli), format JPEG, maksymalny rozmiar pliku 512 KB. Zdjęcie należy nazwać imieniem i nazwiskiem, a w temacie przesyłki wpisać – oprócz imienia i nazwiska – numer pesel. Zdjęcie zostanie usunięte z systemu informatycznego oraz konta pocztowego MZK po wydaniu „Karty Jastrzębianina”.

 

Przeczytaj regulamin

Przed korzystaniem z bezpłatnych przejazdów warto się zapoznać z „Regulaminem Użytkowania Karty Jastrzębianina”. Dokument dostępny tutaj:

mzkjastrzebie.com/mzk/wolnytekst/10312,Regulamin-Uzytkowania-Karty-Jastrzebienina.html