Ekologiczne #mojejastrzebie. Weź udział w spotkaniu

Jaki wpływ na otaczające powietrze ma przydomowa instalacja grzewcza, jakich paliw nie należy spalać, a także jakie instalacje objęte są uchwałą antysmogową – tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas najbliższego spotkania z cyklu „O mieście bez politykowania”.

Prezydent miasta Anna Hetman zaprasza do udziału w nim wszystkich zainteresowanych mieszkańców już w najbliższy poniedziałek, 9 października.

 

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyka wszystkich mieszkańców. W naszym mieście funkcjonuje już ekoPatrol, a także miejski system monitoringu powietrza. Aż w 20 punktach kontrolujemy ilość pyłów zawieszonych. To realne działania, po 1,3 mln zł udzielonych dotacji do proekologicznych inwestycji, dzięki którym walczymy z niską emisją – mówi prezydent Anna Hetman. – Aby jednak walka o czyste powietrze przyniosła pełne rezultaty, niezbędna jest wiedza i informacja, dlatego zachęcam do udziału w spotkaniu – dodaje.

 

Poniedziałkowe „O mieście bez politykowania” rozpocznie się o godz. 17.00 w sali 129A Urzędu Miasta. Informację na temat uchwały antysmogowej oraz zasad i zmian jakie wprowadza przedstawią także przedstawiciele marszałka województwa śląskiego.