Rajdowe emocje

Zapach spalin, ryk silników, niesamowita dawka adrenaliny – to tylko część tego, co czeka nas już za kilka dni. Rusza bowiem 1. edycja Rajdu Śląska, którego zawodnicy pojawią się również w naszym mieście.

Rajd Śląska 2017 rozpocznie się w piątek 13 października 2017 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po zaplanowanej na godz. 17:30 ceremonii startu, zawodnicy ruszą do rywalizacji na wieczornym odcinku specjalnym, wytyczonym wokół spektakularnie oświetlonego stadionu.

W sobotę 14 października walka przeniesie się na wymagające asfaltowe odcinki specjalne Wyry (ok. 7 km), Ochaby (ok. 13 km) oraz Miedźna (ok. 17 km). Pierwszy etap Rajdu Śląska zakończy się w Mikołowie, gdzie najpierw załogi zgromadzą się na terenie Centrum Handlowego Auchan w Mikołowie, a po zamontowaniu dodatkowych świateł, udadzą się na mikołowski rynek oraz główne ulice miasta. Na kibiców czekają tam specjalne strefy z atrakcjami, a zawodnicy zmierzą się na blisko 2-kilometrowym, wieczornym odcinku wytyczonym w ścisłym centrum.

Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:12 od odcinka w Bziu (ok. 19 km), następnie przeniesie się do miejscowości Chybie (ok. 9 km) oraz na odcinek Suszec (ok.11 km). Wszystkie trzy niedzielne oesy będą pokonywane dwukrotnie. Puchary dla zwycięzców zostaną rozdane na rynku w Żorach, ceremonią poprzedzi przegrupowanie załóg na terenie Centrum Handlowego Auchan Żory. Ceremonia mety zaplanowana na godzinę 17:40 zakończy nie tylko zawody, ale także cały sezon Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017.

Wszystkich tych, którzy kochają rajdy samochodowe, zapraszamy do kibicowania.

fot. Maciej Niechwiadowicz