Uderzenie sztuką

Miłośnicy doznań artystycznych z niecierpliwością oczekiwali wczorajszego dnia. Wtedy bowiem rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Sztuk Wszelkich „Zderzenia Działań Wrażliwych”. Inauguracja miała miejsce w Galerii Magazyn 22.

 Tegoroczny festiwal będzie stanowił przestrzeń dla różnorodnych formy sztuki (teatr, happening, poezja, muzyka, fotografia, plastyka). Festiwal stanowi pole konfrontacji dla nowych doświadczeń w sztuce, tworzy niepowtarzalną możliwość spotkania młodych, poszukujących artystów z tymi już uznanymi przez świat sztuki. Niezastąpionym elementem integracji młodości i doświadczenia są spotkania warsztatowe w zakresie teatru i literatury. W proces tworzenia tego festiwalu zaangażowanych jest wielu ludzi młodych z naszego regionu, wolontariuszy i twórców.

Organizatorzy na inauguracji postanowili zaprezentować „Teatr na zdjęciu i w przedmiocie” –  wystawę scenografii teatralnej teatrów: Teatr Mariana Bednarka i Teatru Monitoring oraz zdjęć związanych z teatrem klubów fotograficznych „Niezależni” z Jastrzębia-Zdroju i M6 z Rybnika.

 Podczas trwania imprezy, na wszystkich zainteresowanych czekają spektakle, monodramy, wystawy fotograficzne, koncerty i spotkania poetyckie. Szczegółowy harmonogram imprezy znaleźć można TUTAJ

 fot. Aneta Czarnocka – Kanik