Uczniowie znają Bohaterów Śląska

Czy jastrzębscy uczniowie wiedzą, kto zapisał się na kartach historii naszego regionu? Okazuje się, że tak. Mało tego, pojęcie niektórych znacznie wykracza poza standardowe lekcje historii.

W Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego zorganizowano konkurs pod tytułem „Bohaterowie Śląska” pod patronatem Anny Hetman Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Dzisiaj, podczas uroczystej gali, poznaliśmy jego laureatów.

Za najlepszą pracę na temat Dominika Ździebło uznano dzieło Justyny Brzozy z Zespołu Szkół nr 6, która w nagrodę otrzymała zaproszenie do Europarlamentu.

W kategorii szkół podstawowych nagrodę zdobyła Katarzyna Szumiał z SP nr 17, w szkołach gimnazjalnych wyróżniony został Mikołaj Durczok. Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, to drugie miejsce zajęła Magdalena Borowiecka z ZS nr 6, a trzecie miejsce na podium przypadło Alicji Tokarczyk z ZS nr 2.

Na uroczystej gali nie zabrakło prezydent Anny Hetman, która nie ukrywała zadowolenia poziomu konkursu. Gratuluję nie tylko laureatom, ale również wszystkim tym, którzy brali w nim udział. Za wielki sukces uważam to, że młodzież chce uczestniczyć w takich konkursach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie to konkurs na jeszcze większą skalę.

Na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu Bohaterowie Śląska zjawił się również miedzy innymi wicekurator oświaty Dariusz Domański, patron honorowy konkursu dr Józef Musioł, radne Alina Chojecka i Anna Toborowicz oraz syn „Kordiana”, Jacek Ździebło. Nie zabrakło przemówień zaproszonych gości oraz wykładów historycznych.