Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju  zaprasza na Narodowe Święto Niepodległości. W dniu 11 listopada 2017 r, o godz. 17:00 w „Centrum” odbędzie się widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu Kameralistów Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg,  dwóch solistów: Agnieszki Zabrzeskiej (sopran) i Sylwestra Targosza-Szalonka (tenor) oraz sześcioosobowego chóru Modus Vivendi Cameris.

Podczas koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zabrzmią takie pieśni patriotyczne, jak m.in.: “Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, “Marsz, marsz Polonia”, “O mój rozmarynie” oraz inne silnie związane z wydarzeniami listopadowymi.

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg działa od 2010 roku. Założycielem i dyrektorem artystycznym Zespołu jest Sylwester Targosz-Szalonek, który skupia wokół siebie najbardziej utalentowanych muzyków południowej części Polski. Muzycy Orkiestry to soliści kameraliści , którzy podczas wspólnych koncertów tworzą jednolite i harmonijne współbrzmienie. Rodzinna atmosfera podczas prób przekłada się na radość wspólnego muzykowania, co sprawia, że słuchacze są oczarowani radością i muzyką płynącą podczas koncertów ze sceny. W ciągu swojej krótkiej jak dotąd działalności Orkiestra wydała już 2 płyty DVD. W swoim repertuarze posiadają utwory symfoniczne, opery, operetki i musicale, a także repertuar na okoliczność świąt państwowych i kościelnych. Muzycy współpracują z wieloma znakomitymi solistami. Koncertowali m.in. w Warszawie, Krakowie, Bytomiu, Chełmie Lubelskim, Żywcu, Bielsku, Krośnie, Chorzowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Norwegii, Francji.

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg wraz z Fundacją Operetka Śląska są gospodarzami Śląskiego Festiwalu Operetki, którego pierwsza edycja odbędzie się już w styczniu i lutym 2018 roku.

Podczas koncertu 11 listopada zagrają Kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg wraz z solistami:
sopran – Agnieszka Zabrzeska
tenor – Sylwester Targosz-Szalonek
chórzyści chóru Modus Vivendi Cameris