Duchowa uczta z okazji dnia papieskiego

Niezwykłych wrażeń dostarczył wszystkim uczestnikom Koncert Pieśni Maryjnych, który odbył się 16 października w Kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej. Muzyczna uczta odbyła się za sprawą Stowarzyszenia „Chór Miejski”, który odpowiadał za organizację wydarzenia.
Koncert przygotowano z okazji 39. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W jego trakcie pieśni Maryjne zarówno te bardziej jak i mniej znane można było wysłuchać w wykonaniu trzech chórów: Chóru Miejskiego z Jastrzębia-Zdroju, Chóru Męskiego „Echo” z Radlina oraz Chóru Kameralnego Przyjaciół SN.

Mając na uwadze osobowość papieża Jana Pawła II i związane z nim wspomnienia w trakcie koncertu nie tylko rozbrzmiewały pieśni maryjne, bowiem nie mogło zabraknąć ulubionego utworu papieża Polaka – „Barki”.

Warto zaznaczyć, iż mimo że koncert przygotowano w poniedziałkowy wieczór, słuchacze dopisali. Kościelne ławy zapełnione były przez mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz pobliskich miejscowości na kilkanaście minut przed wydarzeniem.

Koncert zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój.