Dyrektor jastrzębskiego PUP-u wyróżniony

Jastrzębie-Zdrój posiada honorowego reprezentanta w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. A wszystko to za sprawą zaangażowania we współpracę na rzecz regionalnego rynku pracy, kształcenia zawodowego oraz promocji idei samorządu gospodarczego, za które został wyróżniony Andrzej Koba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Wraz z innymi dyrektorami urzędów pracy województwa śląskiego, zaangażowanymi w partnerstwo lokalne, odebrał on Tytuł Honorowego Członka Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wręczenie tytułu odbyło się w dniu inauguracji VII Europejskiego Kongresu MŚP, który uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

Jastrzębski Urząd Pracy już trzeci rok z rzędu współtworzył jeden z paneli Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Panel dotyczący rynku pracy pt. „Praca 4.0, czyli wyzwania stawiane rynkowi pracy” odbył się w drugim dniu kongresu tj. 19 października. Zaproszeni eksperci omawiali kwestie dotyczące obecnych wyzwań stojących przed przedsiębiorcami, ale również i możliwości jakie czekają na firmy chcące skorzystać ze wsparcia w ramach środków finansowych zarówno krajowych jak i unijnych. Poruszono również kwestię zmian koniecznych do wprowadzenia w ustawodawstwie, celem dostosowania obecnej oferty do potrzeb zgłaszanych przez reprezentantów strony, zarówno popytowej jak i podażowej, rynku pracy.

Panel zakończył się wyróżnieniem kilku śląskich firm w dwóch kategoriach: „Najlepszy debiut w biznesie” oraz „5 lat po debiucie”, w ramach konkursu dla osób, które założyły działalność gospodarczą ze środków urzędu pracy. Wyróżnienia wręczał gość specjalny, którym był minister Stanisław Szwed.

 

_MG_6796_II

fot. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach