Jastrzębianie powołani do kadry narodowej

Dziewięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie otrzymało powołania do kadry narodowej. Siedmiu z nich pojedzie na zagraniczne zgrupowanie szkoleniowe kadry juniorów U20, a dwóch następnych weźmie udział w konsultacji szkoleniowej kadry U18, która odbędzie się w Warszawie.

Wśród zawodników powołanych przez trenerów „dwudziestki” Davida Legera i Grzegorza Klicha znaleźli się Dominik Jarosz, Jakub Michałowski, Dominik Paś, Patryk Pelaczyk, Oskar Prokop, Jan Sołtys oraz Kamil Wałęga. Nasi hokeiści wraz z reprezentacją Polski do lat 20 przejdą 6 listopada specjalistyczne badania, a później wyjadą na zgrupowanie do Pragi, gdzie rozegrają mecze kontrolne z rówieśnikami Sparty Praga i Hradec Kralove.

Powołana do reprezentacji Polski do lat 18 otrzymało dwóch wychowanków JKH GKS Jastrzębie: Jakub Blanik i Przemysław Rafalik. Na liście rezerwowej stworzonej przez trenera Jarosława Morawieckiego znaleźli się trzej kolejni gracze JKH: Konrad Gruszczyk, Marcin Płachetka i Adam Wywiał. Osiemnastolatkowie rozegrają dwumecz z białoruskim YUNIOR YUNOST Mińsk (9 i 10 listopada). Dwumecz poprzedzony zostanie krótkim zgrupowaniem szkoleniowy, które rozpocznie się 6 listopada.
tekst: jkh.pl
Fot. P. Bialic/PZHL