Schronisko czekają zmiany

Schronisko dla bezdomnych zwierząt na ulicy Norwida czekają zmiany. Do połowy grudnia ma tam bowiem powstać specjalna strefa dla bezdomnych kotów.

Realizacja inwestycji wymagać będzie zaadoptowania fragmentu jednego z budynków schroniska, w którym do tej pory znajdował się kojec dla psów. Projektowane pomieszczenia służyć będą zarówno do izolowania kotów chorych lub podejrzanych o chorobę (izolatka)  jak i obserwacji tych, które będą musiały zostać poddane kwarantannie (pomieszczenie kwarantanny). W ramach przedsięwzięcia powstanie także dodatkowe pomieszczenie stanowiące kojec wewnętrzny, gdzie będą przebywać koty zdrowe. Przewidziano także miejsce do przechowywania karmy. Opracowana na zlecenie Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego dokumentacja projektowa obejmuje również budowę kojców zewnętrznych, osobno dla kotów zdrowych i osobno dla poddanych kwarantannie, które dadzą zwierzętom możliwość swobodnego przebywania na świeżym powietrzu. Wszystkie nowopowstałe pomieszczenia przeznaczone do przetrzymywania kotów będą ogrzewane. Do pomieszczenia izolatki zaprojektowano osobne, niezależne wejście. Nowe pomieszczenia będą umożliwiały pracownikom schroniska  swobodną obserwację oraz kontrolę stanu zdrowia zwierząt.
Obecnie poszukiwany jest wykonawca, który zobowiąże się do zrealizowania tego zlecenia. Termin składania ofert upływa 3 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na http://bip.jastrzebie.pl/tenders/content/52508.
fot. pixabay.com