Powstało kolejne mieszkanie chronione

Na pełnoletnich wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych czeka mieszkanie chronione przygotowane przez miasto. 26 października mieszkanie na os. 1000-lecia oficjalnie oddano do użytku.

Mieszkanie ma służyć osobom w wieku od 18 do 25 lat, które tutaj zyskają możliwość usamodzielnienia się i wejścia w niezależne i aktywne życie – mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Jest to mieszkanie dwupokojowe, w pełni wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego, łóżka i akcesoria codziennego użytku. Przeznaczone jest ono dla czterech osób.

Taką formę mieszkań posiadamy też przy ul. Żeromskiego i przy ul. Kościuszki. Zauważamy, że teraz ponownie mamy sporo młodych ludzi, którzy wychodzą z placówek i rodzin zastępczych i muszą oczekiwać na lokale gminne. W mieszkaniu chronionym będą mogły poznać i nauczyć się samodzielności – wyjaśnia Teresa Jachimowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy, że na osiedlu 1000-lecia funkcjonują już dwa mieszkania chronione o powierzchni 50m² dla osób, które zgłaszają się do Punktu Interwencji Kryzysowej.

DSC_0255 DSC_0268 DSC_0266 DSC_0260

fot. Katarzyna Wołczańska