XXIV Śląski Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych

„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”- jak co roku rozbrzmiały słowa przysięgi olimpijskiej wypowiedziane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych.

27 października 86 zawodników z 18 klubów sportowych spotkało się w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Śląski Dzień Treningowy był podsumowaniem całorocznych przygotowań w ramach Programu Aktywności Motorycznej.

Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim i osoby ze znacznymi dysfunkcjami ruchowymi zmagały się z czterema spośród 25 konkurencji dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych. Po raz kolejny okazało się, że zawodnicy przy odpowiedniej zachęcie i instruktażu są w stanie trenować i czerpać przyjemność z uczestnictwa w sportach indywidualnych.

Organizatorzy składają podziękowania dla wolontariuszy-licealistów z I LO w Wodzisławiu Śląskim i uczniów IV LO w ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Olimpiad Specjalnych „Iniemamocni”, Szkoła Podstawowa Specjalna nr23 im. ks. prof. J. Tischnera, Stowarzyszenie Projekt Dziesiątka, Śląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.

O 1 O 2 O 3 O 4 O 5 O 6 O 7 O 8 O 9 O 10 O 11 O 12 O 13 O 14 O 15

Inf. i zdjęcia nad. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju