Piękna jesień życia

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Seniora. W związku z tym składamy wszystkim starszym mieszkańcom miasta serdeczne życzenia i pokazujemy, że jesień życia w naszym mieście może być piękna.

Troszczymy się o zdrowie seniorów. Świadczy o tym chociażby „Koperta życia”, czyli akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego i niejednokrotnie uratować życie potrzebującym. To specjalny formularz z krótkim opisem stanu zdrowia, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktami do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny.

Kolejnym elementem jest uruchomienie bezpłatnych szczepień na grypę dla seniorów. W trosce o bezpieczeństwo jastrzębskich seniorów wybraliśmy szczepionkę rekomendowaną przez Światową Organizację Zdrowia a przez Państwowy Zakład Higieny uznaną za najskuteczniejszą w sezonie epidemiologicznym 2017-2018.

Miasto dba nie tylko o zdrowie starszych mieszkańców, ale również o ich samopoczucie. W tym celu otwarty został jastrzębski Klub Seniora, w którym znajdują się duża sala konferencyjna, dwa biura, sala komputerowa z czterema stanowiskami pracy, dwie sale treningowe, łazienka i kuchnia. Na spotkania do klubu mogą przychodzić nie tylko seniorzy, ale i osoby młodsze oraz dzieci w ramach integracji międzypokoleniowej.

Dodatkowo seniorzy mieszkający w naszym mieście mogą skorzystać z licznych rabatów, jakie oferuje Karta Seniora. Jest ona skierowana do osób powyżej 60. roku życia zamieszkałych na terenie całej Polski. Seniorzy po okazaniu Karty mogą korzystać z promocji i ofert przygotowanych specjalnie z myślą o nich.

Jesień życia to nie tylko czas na bawienie wnuków. To również doskonała pora na to, aby zdobywać nowe umiejętności. Dlatego w naszym mieście prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Oprócz wykładów i informacji dotyczących zdrowia i promowania aktywnego trybu życia starszego pokolenia, prowadzone są zajęcia ruchowe.

Seniorze! Jeśli martwisz się, że po przejściu na emeryturę czeka Cię nuda i marazm to spokojnie – z pewnością nie w Jastrzębiu-Zdroju.