Ruszył nowy program dla przedsiębiorców

Wczoraj odbyła się konferencja, podczas której rozpoczęto oficjalnie program Jastrzębskiej Karty Przedsiębiorcy. Zorganizowana została przez Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Założenia programu Jastrzębska Karta Przedsiębiorcy opiera się na dobrowolnej inicjatywie przedsiębiorców o gruntownej i stabilnej pozycji na rynku gospodarczym, polegającej na wsparciu nowych przedsiębiorców.

Bez udziału doświadczonych przedsiębiorców istota i celowość funkcjonowania programu stałyby pod dużym znakiem zapytania. Liczę, że nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem jastrzębskich przedsiębiorców, którzy tym samym przyczynią się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – mówi prezydent Anna Hetman.

Program zakłada, że doświadczeni przedsiębiorcy stworzą system ulg i preferencji dla nowych przedsiębiorców oraz wesprą ich merytorycznie. Odbiorcą programu może też być przedsiębiorca dopiero rozpoczynający swoją działalność i obawiający się marginalizacji oraz wykluczenia gospodarczego. Podczas konferencji, która zorganizowana została w Domu Zdrojowym, wręczono certyfikaty partnerom, którzy przyłączyli się do programu, jak również nowi przedsiębiorcy otrzymali karty.

 
DSC_7097  DSC_7113

DSC_7140  DSC_7155