Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj

Listopadowe długie wieczory sprzyjają czytaniu, dlatego wszystkich miłośników literatury zapraszamy na spotkanie poświęcone książce Wita Szostaka „Wróżenie z wnętrzności”. Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolska 1a.

Książka ta traktuje o różnych sposobach ucieczki przed światem i o niemożliwości rozpoczęcia życia na nowo, o kobiecości, o małych indywidualnych tragediach.

 

„Każdy choć raz chciał odejść: zostawić wszystko, odwrócić się i zniknąć. Mateusz porzuca błyskotliwą karierę i zamieszkuje na dworcu kolejowym. Jego brat Błażej od dwudziestu lat nie wypowiedział ani słowa. Ale nic nie jest takie, jak się z początku wydaje. Dworzec Mateusza jest śródziemnomorską willą, zatopionym wśród beskidzkich lasów schronieniem dla ludzi i bogów. A milczący Błażej szeptem opowiada tajemniczą historię o odejściach i powrotach. To opowieść o dwóch braciach i Marcie, bogini Poświatowa, pełna niedopowiedzeń i pulsującego erotyzmu wyprawa w poszukiwaniu mitologii życia”.

 

fot. Mikołaj Starzyński