Napisz list, zmień życie

Dzisiaj, za sprawą kilku słów płynących prosto z serca, możesz zmienić czyjeś życie. Wszystko dzięki 18-tej edycji Maratonu Pisania Listów w Obronie Więźniów Sumienia.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 1-10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizują się ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

– Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia – informują organizatorzy, czyli Amnesty International.

W Jastrzębiu-Zdroju, już po raz siódmy, maraton pisania listów odbędzie się w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. Uroczyste rozpoczęcie planowane jest na godzinę 13.00. Szczegółowy harmonogram znaleźć można na stronie: http://zs5.jastrzebie.pl/

fot. pixabay.com