O gospodarce w międzynarodowym gronie

Samorządowcy i przedsiębiorcy z Niemiec, Ukrainy i Słowacji, rodzimi właściciele mniejszych i większych firm, lokalni włodarze – to tylko częściowa lista gości, którzy pojawili się na międzynarodowej konferencji „Partnerstwo poprzez gospodarkę”. Wydarzenie miało miejsce 15 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Konferencja zorganizowana została przez Miasto Jastrzębie-Zdrój, przy współudziale Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – 15 grudnia to właśnie Jastrzębie-Zdrój było tym miastem, w którym samorząd pokazał, że warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Konferencja była  szerokim forum służącym wymianie poglądów, doświadczeń oraz wypracowaniu nowych pomysłów na przyciąganie i funkcjonowanie nowoczesnych przedsiębiorstw – wyjaśnia prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman.

 

Spotkanie na międzynarodowym szczeblu było świetną okazją, aby zaprezentować jastrzębskich przedsiębiorców, którzy stanowią doskonały przykład tego, jak korzystna okazała się dla nich inwestycja w tym mieście. Blisko 150 osób miało okazję wysłuchać wystąpień czołowych miejskich inwestorów – firmy Prymat i JSW, którzy poruszali tematy jak najbardziej aktualne dla gospodarki nie tylko miasta, ale i całego regionu.

 

Konferencja „Partnerstwo poprzez gospodarkę” pozwoliła na nawiązanie kontaktów lokalnych przedsiębiorców z zagranicznymi właścicielami firm, jak również zaprezentowanie potencjału nie tylko inwestycyjnego miasta. Uczestnicy, w przerwach pomiędzy panelami dyskusyjnymi, mieli bowiem okazję zapoznać się z innowacyjnymi wynalazkami uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

 

To pierwsze tego typu wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju, jednak wszystko wskazuje na to, ze nie ostatnie. – Mieliśmy okazję podczas prowadzonych prelekcji i debat poznać różne punkty widzenia. Podjęliśmy konstruktywną dyskusję, która z pewnością będzie impulsem do rozwoju regionu. Jestem przekonana, że tego typu spotkania są słuszną inicjatywą i mam nadzieje, że w naszym mieście będą one organizowane coraz częściej – zapowiada Anna Hetman.

DSC_1194 DSC_1190 DSC_1184 DSC_1181 DSC_1152 DSC_1139 DSC_1062 DSC_1083 DSC_1105 DSC_1117 DSC_1121 DSC_1124 DSC_1128 DSC_1059 DSC_1051 DSC_0081 DSC_0075 DSC_0067 DSC_0051 DSC_0041 DSC_0036

fot. Aneta Czarnocka-Kanik