Ponad 1500 osób przebadanych alkomatem w Straży Miejskiej

Ilu kierowców po wypiciu alkoholu, czy będąc „wczorajszym”, decyduje się na jazdę samochodem w roli pasażera? Ciągle za mało. Całe szczęście rośnie grupa tych, którzy po wypiciu piwa czy drinka mają wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości.

Nie ryzykuj – jeżeli nie jesteś pewien czy możesz wsiąść za kierownice, to znaczy że nie możesz. Przyjdź do nas, gdzie za darmo  będziesz mógł sprawdzić swój stan trzeźwości. Taką informacją strażnicy miejscy zachęcają niepewnych swojego stanu kierowców do przebadania się i jak można stwierdzić, jest to trafiona inicjatywa.

W całym 2017r. aż 1542 osoby rozwiało swoje wątpliwości, dając tym samym świadectwo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak wynika z prowadzonego rejestru, u większości osób badanie wskazało wynik równy zeru, jednak w wielu przypadkach wątpliwości okazały się uzasadnione i alkomat wskazał wynik pozytywny.W każdym miesiącu notowano przypadki, kiedy urządzenie wskazywało ponad promil zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Najwięcej chętnych do przebadania notuje się w czasie weekendów i dni świątecznych, wtedy też urządzenie najczęściej wskazuje na stan po spożyciu alkoholu. Alkomat najwięcej badań wykonał w styczniu i w maju, a najwięcej alkoholu zostało „wydmuchane” w pierwszym miesiącu wakacji.

Osoba która chce się poddać badaniu i ma ku temu uzasadniony powód, powinna zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej. Badanie osoby zostanie zarejestrowane, ale nie w celu podejmowania wobec niej kroków prawnych. Wynik badania to wiedza tylko dla kierowcy, Straż Miejska nie wydaje żadnych zaświadczeń.