To będzie wyjątkowy rok

I nie chodzi o postanowienia noworoczne, ale o świętowanie na wielką skalę. Tak bowiem nasze miasto ma zamiar włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz uczcić 55. rocznicę nadania praw miejskich dla Jastrzębia-Zdroju.Wpisem do księgi pamiątkowej oraz podpisaniem listu intencyjnego rozpoczęto jubileuszowy rok. Każdy mieszkaniec miasta będzie mógł pozostawić po sobie ślad w historii miasta. W jaki sposób? Właśnie poprzez adnotację w księdze, która wykładana będzie w miejskich instytucjach oraz na ważnych, jubileuszowych imprezach.
A tym, jakiego rodzaju imprezy wejdą w skład harmonogramu urodzin miasta i setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zajmą się członkowie komitetu powołanego w tym celu przez prezydent Annę Hetman. W jego skład weszli przedstawiciele jastrzębskiego społeczeństwa.

-To, co Państwo wnosicie w rozwój lokalnej społeczności jest ważne, a może najważniejsze, dlatego każde zdanie, każda inicjatywa własna z Państwa strony będzie dla nas dodatkowym impulsem i sygnałem co jeszcze możemy zrobić, by te wspólne obchody w wyraźny sposób podkreślić – wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

Podczas poniedziałkowego spotkania uczestnicy omówili główne założenia komitetu, czyli zadeklarowali swój aktywny udział w organizacji obchodów jubileuszowych w mieście Jastrzębie-Zdrój, promowanie miejskich wydarzeń związanych z uroczystościami, upamiętnienie istotnych dla miasta i kraju wydarzeń oraz współpracę z lokalną społecznością. Takiej treści list intencyjny podpisali wszyscy zgromadzeni.

DSC_0047 DSC_0061
DSC_0136 DSC_0091
DSC_0254 DSC_0230