Bezpłatna komunikacja zastępcza na czas strajku kierowców

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia. 

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować.

Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70% zabezpieczy potrzeby podróżnych.  Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

– Bezpłatna komunikacja będzie obowiązywała na wszystkich liniach MZK objętych utrudnieniami, w godzinach od 4.00 do 8.00. Ważną informacją jest to, że jeśli pasażer wsiądzie do autobusu przed godzina 8.00, to całą swoją trasę również przejeżdża za darmo. Liczy się bowiem moment, w którym rozpoczyna się podróż – wyjaśnia Rafał Jabłoński, odpowiedzialny za kontakty MZK z mediami.

-Mimo determinacji władz MZK zmierzającej do realizacji jak największej liczby połączeń utrudnienia z pewnością wystąpią. Serdecznie za nie przepraszamy z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy- dodaje rzecznik

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) znajduje się poniżej
Rozkład jazdy 26 01 2018

W MZK uruchomiony został telefon alarmowy czynny w piątek 26 stycznia od godz. 4.00. Pod numerem 32 476 35 77 pasażerowie uzyskają informacje dotyczącą rozkładu jazdy i ewentualnych utrudnień.