Możesz rozwinąć umiejętności

Istnieje możliwość wzięcia udziału w projektach, które przeznaczone są dla osób do 30. roku życia. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

 

I.       Projekt: Akademia kompetencji ICT

W tym projekcie ambitne i otwarte na nowe wyzwania osoby po 30 roku życia z woj. śląskiego mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach (Webmaster/Grafik-25dni lub ICT-zaawansowane programy biurowe-10 dni), doradztwie zawodowym i specjalistycznym, stażach w przedsiębiorstwach poszukujących pracowników (3-6 miesięcy). Są także wsparte pomocą pośredników pracy. Wszystkie formy działań są realizowane przez praktyków, wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują z uczestnikami projektu warsztatowo zbliżając zajęcia w projekcie do realnych sytuacji w pracy branży ICT.

Projekt zaczyna się w lutym 2017 r. i trwa do stycznia 2019 r.

  1. Projekt: Grafik, webmaster, programista aplikacji webowych

To projekt dla osób młodych do 29 roku życia, którego celem, poza nowymi kwalifikacjami
i umiejętnościami zawodowymi, jest umożliwienie uczestnikom zdobycie doświadczenia  i umiejętności społecznych wymaganych od pracowników na nowoczesnym rynku pracy. Podczas rekrutacji każdorazowo poszukiwać będziemy ambitnych i zorientowanych na rozwój młodych ludzi, którzy przejdą 57 dni szkoleń z zakresu grafiki, webmasteringu i programowania aplikacji webowych. W projekcie będą także wprowadzane nowe metody pracy szkoleniowej oparte na metodzie FIRMOTRONU, która w poprzednich projektach pozwoliła na niemal 90% efekty zatrudniania naszych uczestników.

Projekt trwa od 1.03.2017 r. do 30.09.2018 r.

W powyższych projektach uczestnicy otrzymują stypendia szkoleniowe i stażowe, refundację dojazdów na zajęcia, materiały, certyfikaty ukończenia szkoleń, catering dzienny podczas szkoleń, wsparcie zindywidualizowane.

  • Projekt: Akademia kompetencji ICT – INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W ramach Inkubatora pomożemy w stworzeniu 45 firm – start-upów w branży ICT. Dla przedsiębiorczych osób po 30 roku życia zaplanowaliśmy pomoc w stworzeniu biznes planu, by otrzymać wsparcie finansowe na zakupy inwestycyjne w firmie (do 23 700 zł), wsparcie pomostowe  na opłatę ZUS, czynszu, innych ważnych dla działania firmy opłat (do 1740 zł/miesiąc przez 6-12 miesięcy) oraz stałą – roczną pomoc metodyków i doradców biznesu.

Projekt będzie realizowany od 1.03.2017 r. do 31.01.2019 r.

Zachęcamy do projektu także kobiety, których w branży nie jest wystarczająco wiele, a mamy dla nich dodatkowe wsparcie w postaci indywidualnych spotkań szkoleniowych, opieki nad dzieckiem.

Strona zawierająca wszelkie informacje na temat wszystkich trzech projektów: www.akademiaict.pl