I Zastępca Prezydenta Miasta

 

 

DSC_0061Imię: Roman
Nazwisko: Foksowicz
Funkcja: I Zastępca Prezydenta Miasta
Kontakt: I piętro bud. A, pok. 117,
tel. 324785230
e-mailwp1@um.jastrzebie.pl

 

 

Roman Foksowicz ukończył pięcioletnie studia magisterskie na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez sześć lat pracował w jastrzębskim Urzędzie Miasta. Następnie objął stanowisko dyrektora w biurze poselskim, a ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2010 roku jest radnym Rady Miasta.

 


 

II Zastępca Prezydenta Miasta

 

buda

 

Imię: Janusz
Nazwisko: Buda
Funkcja: II Zastępca Prezydenta Miasta
Kontakt: I piętro bud. A, pok. 119,
tel. 32 4785310
e-mailwp2@um.jastrzebie.pl

 

Janusz Buda ur. 27.11.1969 roku. Żonaty, dwoje dzieci. Swoją karierę zawodową rozpoczął w KWK „Zofiówka” jako pracownik oddziału dołowego obsługujący maszyny górnicze w ścianach. Później w zespolonej kopani „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie w Ruchu Zofiówka odpowiadał za gospodarkę środkami produkcji i remonty. Posiada wykształcenie wyższe o profilu prawniczym zdobyte na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydział Prawa i Administracji oraz wykształcenie techniczne o profilu maszyny i urządzenia górnictwa podziemnego.
Przez lata zajmował się szeroko rozumianą działalnością społeczną, udzielając porad prawnych dla mieszkańców naszego miasta. W latach 2005-2009 był członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”. W 2011 roku został przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Jastrzębiu-Zdroju. W ostatnich wyborach samorządowych wystartował na stanowisko prezydenta miasta, uzyskując poparcie 25,9% wyborców.