Miasto Jastrzębie-Zdrój zostało partnerem samorządowym akcji pn. „Gmina niskoemisyjna – w kierunku energetyki prosumenckiej.

Organizatorem akcji jest ogólnopolski portal Planergia.pl, który podejmuje tematykę odnawialnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego oraz gospodarki niskoemisyjnej.

Dzięki kampanii miasto zaangażowało się w ogólnokrajowe przedsięwzięcie dotyczące coraz popularniejszych tematów, jakimi są zielona energia, walka z niską emisja oraz energetyką prosumencką.

W ramach programu „Gmina niskoemisyjna – w kierunku energetyki prosumenckiej”, pokazane zostaną dobre praktyki podejmowane przez samorządy tzn. jak  polskie gminy walczą z negatywnym zjawiskiem niskiej emisji, jak działają na rzecz poprawy efektywności energetycznej i jakie działania podejmują w kierunku edukowania mieszkańców w tym zakresie.

Aby zapewnić rzetelną i merytoryczną informacje, w ramach akcji „Gmina niskoemisyjna – w kierunku energetyki prosumenckiej” przygotowano specjalna podstronę dedykowaną programowi Prosument, gdzie mieszkańcy znajdą wszelkie niezbędne informacji na temat programu: www.planergia.pl/prosument

Ponadto, w ramach projektu portal Planergia zapewnił bezpłatne konsultacje dla mieszkańców gmin– ich eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania zadane poprzez formularz dostępny na stronie. Umożliwiony został też mieszkańcom dostęp do kompendium wiedzy o budownictwie energooszczędnym, OZE, energetyce prosumenckiej czy źródłach finansowania.

Dzięki udziałowi Miasta w akcji, mieszkańcy uzyskają pomoc w pozyskaniu podstawowej wiedzy na temat energetyki prosumenckiej.

 

Partnerem wspierającym jest ogólnopolska sieć portali lokalnych i regionalnych Nasze Miasto natomiast patronat honorowy nad akcja objął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Prywatna mikroelektrownia? Świetnie, zostań prosumentem!