1. Program Walki z Rakiem Piersi :
 2. a) Sonomammografia – wiek od 30 do 38 lat – jeden raz w roku osoby młodsze na pisemne zlecenie lekarza nie częściej niż jeden raz w roku.
 3. b) Mammografia – wiek od 39 do 49 lat – jeden raz na dwa lata częściej tylko na pisemne zlecenie lekarza ale nie częściej niż jeden raz w roku. – wiek powyżej 49 lat jeden raz w roku. Zasada  drugiego badania jako uzupełniającego przy sonomammografii – mammografia  i odwrotnie realizowana jest na pisemne zlecenie lekarza specjalisty.
 1. c) BCI /BGI      – biopsja cienko- i gruboigłowa na zlecenie lekarza (raz w roku)
 1. Program Walki z Chorobami Serca – Kardiologiczny
  włącznie z badaniem naczyniowym (raz na pięć lata)
  wiek od 30 do 39 lat –  jeden raz na dwa lata, wiek od 40 roku życia wzwyż –  jeden raz  w roku; wiek od 16 roku życia do 29 lat – na pisemne zlecenie lekarza nie częściej niż jeden raz w roku. Dodatkowo badanie naczyniowe – USG naczyń kończyn dolnych i tętnic szyjnych – raz na 5 lata.
 1. Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów i Innych Chorób Układu Moczowego – Urologiczny – wiek powyżej 40 lat jeden raz w roku. Badanie PSA przysługuje mężczyznom od 40 roku życia wzwyż jeden raz w roku.
 1. Program Profilaktyki i Leczenia Osteoporozywiek od 40 lat jeden raz na dwa lata.
 1. Program Badań Ginekologicznych – mogą korzystać kobiety przekazujące darowizny lub żony darczyńców jeden raz w roku w zakresie ustalonym przez Zarząd Fundacji –  dodatkowy program wiosenny
 1. Program walki z wirusowym zapaleniem wątroby typu „B”- szczepienia
 2. Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Przewodu Pokarmowego wiek powyżej 40 lat  kompleksowo raz na 5 lat
 1. Coroczne bezpłatne szczepienia przeciw grypie – program jesienny.
 2. Bezpłatne szczepienie dzieci przeciw meningokokom i pneumokokom  do 19 roku życia – pełna refundacja bez względu na dochód rodziny. Dzieci urodzone od 01.01.2017r. tylko szczepienia przeciw meningokokom.
 3. Program profilaktyki zakażeń HBV i HCV – od 16 roku życia.

Zapomogi na zakup okularów będą udzielane dla uprawnionych w wysokości 60 % kosztów szkieł okularowych bez względu na cenę jeden raz na trzy lata (bez kosztu opraw i robocizny) Faktura lub rachunek za zakup – w treści musi wyszczególniać oddzielnie koszt szkieł, oprawy i robocizny.

  www.fundacjajastrzebie.pl