Anna Hetman wyróżniona za wspieranie biznesu

Anna Hetman dołączyła do grona Honorowych Członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wczoraj (11 czerwca), podczas Walnego Zgromadzenia członków Izby, prezydent Jastrzębia-Zdroju odebrała tytuł w uznaniu za współpracę, wsparcie rozwoju izby oraz promocje idei samorządu gospodarczego.

Do inwestowania w naszym mieście prezydent Anna Hetman zachęca od początku swojej kadencji. Dwa lata temu do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączyła 23-hektary terenów inwestycyjnych. Kolejne są systematycznie uzbrajane. W ostatnich miesiącach w Jastrzębiu zdecydowały się zainwestować trzy firmy. Powołała też Radę Biznesu przy prezydencie miasta i wprowadziła optymalne zwolnienia podatkowe.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale też duże zobowiązanie. To, co zrobiliśmy to dopiero początek drogi do tego, by Jastrzębie stało się gospodarczą marką na mapie całego regionu. Zrobię wszystko, by razem z jastrzębskim biznesem, doprowadzić do rozwoju miasta, poprzez stwarzanie optymalnych warunków wspierających przedsiębiorczość w naszym mieście – zapewnia Anna Hetman.

Przypomnijmy, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach została powołana w 1990 roku. Jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Jest kontynuatorem tradycji Izby Handlowej powstałej w 1922 roku, a od 1927 roku Śląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej – działającej do 1950 roku. Jej głównym założeniem jest wzmacnianie pozycji polskiej przedsiębiorczości, rozwój gospodarki opartej na wiedzy i współpraca z samorządami wszystkich szczebli.

Osobie posiadającej tytuł Honorowego Członka Izby przysługuje prawo czynnego udziału w pracach Rady Izby, Komisji Rewizyjnej i Sądzie Koleżeńskim oraz we wszystkich uroczystościach i spotkaniach RIG.
2