Jastrzębski Rower Miejski czeka na nową nazwę

1 czerwca ruszył system rowerów miejskich. Mieszkańcy mogą skorzystać z czterech stacji, na których znajduje się 30 rowerów. Na chwilę obecną funkcjonuje nazwa Jastrzębski Rower Miejski, jednak ogłoszony został konkurs na nową nazwę, która funkcjonować będzie już na stałe – nie tylko w tym sezonie.

– Ogłaszamy konkurs na nazwę systemu rowerów miejskich. Zachęcam wszystkich do przesyłania propozycji na adres promocja@um.jastrzebie.pl lub też do składania ich osobiście w Wydziale Informacji, Promocji i Rozwoju, w pokoju 102 A.  Swoje sugestie co do nazwy składać można do końca czerwca. Następnie każda z nich będzie konsultowana z mieszkańcami – na tej podstawie wybierzemy nową nazwę, która powinna zacząć funkcjonować od połowy lipca – wyjaśnia Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Wybrana po konsultacjach nazwa  funkcjonować będzie już za każdym razem, kiedy rozpoczynać się będzie sezon rowerowy. Oczywiście dla osoby, której propozycja zostanie wybrana, przewidziana jest nagroda – doładowanie systemu rowerów miejskich do końca tego sezonu.