Dla mieszkańca

Brązowa medalistka z „Korfantego”

Paulina Śnieg odniosła duży sukces sportowy w portugalskiej Lizbonie.

Dziewczyna prezentuje medal, z nią widok hali sportowej, na trybunach ludzie

fot. arch. Zespół Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Paulina jest uczennicą liceum ogólnokształcącego w ZS Nr 2, trenuje w klubie Octagon w Jastrzębiu-Zdroju i w Wodzisławiu. Podczas Mistrzostw Europy IBIJF w jiu-jitsu Lisbona 2020 zdobyła brązowy medal. Paulina startowała w kategorii junior niebieskie pasy. Zwody, w których wzięła udział jastrzębska uczennica, są trudną rywalizacją z najlepszymi zawodnikami z całego kontynentu. Wymagają od uczestników bardzo dobrego przygotowania.

- Cieszy nas to, że uczniowie naszej szkoły, oprócz tradycyjnej nauki, przejawiają zainteresowania, pasje. Sukcesy sportowe, które odnosi Paulina wymagają systematyczności i determinacji w osiąganiu celów. Sukces odniesiony przez nią w Lizbonie pokazuje, że warto podejmować ambitne wyzwania

- mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Jiu-jitsu to brazylijska sztuka walki sięgająca swoimi korzeniami judo oraz zapasów. Koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem i dąży do przejęcia nad nim kontroli. Niektórzy określają tę dyscyplinę, jako sztukę życia uczącą kontrolować swoje ciało, płynnie wykonywać techniki oraz skutecznie się relaksować.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy