Zanurz się w kulturze

Galeria Sztuki Współczesnej - Łazienki III już otwarta!

Otwarcie galerii - sala główna - wystawa rzeźby

"Łazienki III" dzięki przeprowadzonej modernizacji prezentują się teraz jako urocze centrum sztuki współczesnej. Do niedawna ten historyczny budynek przywodził na myśl obrazy zaniedbania i melancholii, bo ponad 25 lat stał pusty. Położony w otoczeniu malowniczego Parku Zdrojowego, staje się obecnie idealnym miejscem do obserwacji przyrody oraz refleksji pod gwiazdami. Dla młodych jastrzębian to doskonała okazja do rozpoczęcia fascynującej podróży w świat biologii i astronomii.

"Łazienki III" to najnowszy skarb kultury w miejscu pełnym historii. Zabytkowa przestrzeń, przypominająca o złotych erach uzdrowiska w Jastrzębiu, zasługiwała na odnowę. Teraz, po modernizacji, urzeka odrestaurowanymi wnętrzami. Jesteśmy dumni z takich kulturalnych inwestycji, które pozwolą na eksponowanie rzeźb, fotografii i obrazów

- podkreśla Prezydent Anna Hetman.

Oficjalne otwarcie galerii miało miejsce w niedzielę, 21 stycznia, a mieszkańcy mieli okazję podziwiać wystawę fotograficzną "Zmruż oczy" autorstwa Rafała Kalinowskiego i Igora Anuszkiewicza, prezentowaną przez Stowarzyszenie Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego oraz wystawę rzeźb "Cywilizacja" Michała Batkiewicza. Wieczorem atmosferę podgrzał występ zespołu "Servoos" oraz spektakularne lightshow Teatru Ognia Nam-Tara.

Tłumy chętnych, którzy pragnęli zobaczyć odnowiony obiekt, były imponujące. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że jastrzębianie zaangażują się w liczne wydarzenia organizowane przez galerię. Oczekiwane są wernisaże, koncerty, a także intrygujące warsztaty dla najmłodszych. Budynek "Łazienek III" po latach ciszy ożywa ponownie - tym razem w pełnym blasku życia artystycznego.

Zdjęcie przedstawia logotypy projektu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego  na lata 2014-2020.