Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

EKO spotkanie z działkowcami – wspólna troska o środowisko

Strażnicy miejscy odwiedzili ROD "Nowalijka" w Jastrzębiu-Zdroju, by przypomnieć o zasadach właściwego gospodarowania odpadami i bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych.

Zdjęcie logo ROD "Nowalijka" w Jastrzębiu-Zdroju.

Podczas weekendowego spotkania z przedstawicielami ROD Nowalijka w Jastrzębiu- Zdroju, strażnicy przekazali informacje na temat przeprowadzanych przez czynności kontrolnych dotyczących nieruchomości. Omówiono zasady prawidłowego gospodarowania odpadami oraz prawidłowego i legalnego użytkowania urządzeń grzewczych, jakie są dozwolone do stosowania w altanach i domkach letniskowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o odpowiedzialności prawnej i grożących konsekwencjach w postaci grzywny za stosowanie niewłaściwych urządzeń grzewczych, spalania odpadów zielonych poza spalarniami, a także pozbywania się nieczystości ciekłych i stałych w sposób niezgodny z prawem.

Zdjęcie ze spotkania ROD "Nowalijka" ze strażnikami miejskimi.