Dla mieszkańca

Ekonomiści z „Korfantego” w czołówce najlepszych

Od lat są w czołówce najlepszych młodych ekonomistów regionie i nie tylko. Po raz kolejny uczniowie z jastrzębskiego Korfantego potwierdzili, że ekonomia nie kryje przed nimi tajemnic.

Widok budynku ZS2 z lotu ptaka

Ubezpieczenia społeczne to czarna magia i zmora dla przedsiębiorców. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego z sukcesem wzięła udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Ze względu na panującą epidemię wojewódzki finał odbył się za pośrednictwem Internetu.

- Młodzież poprzez udział w tym przedsięwzięciu sprawdziła swoją wiedzę, rozwinęła nowe umiejętności, poszerzyła wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczniowie rozwinęli również kompetencje społeczne. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych

- mówi dyrektor Korfantego Ewa Mentel.  

Na platformie testportal.pl w dniu 19 czerwca przeprowadzony został II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy raz w historii Olimpiady etap wojewódzki odbył się online. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

Szkołę reprezentowali młodzi ekonomiści: Paulina Kokot uczennica klasy III A T, Marta Mazur oraz Rafał Krzempek uczniowie klasy I A TG.

Źródło: Zespół Szkół nr 2


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy