Przypomnijmy, że Jastrzębską Radę Kobiet tworzą Ewelina Auguścik, Iwona Ciszoska, Żaneta Ciuksa-Macoń, Hanna Goik-Grabka, Teresa Potoczek-Tomczyk, Małgorzata Seremet oraz Olga Żak.
8 grudnia, wspólnie z Prezydentem Miasta Michałem Urgołem, członkinie Jastrzębskiej Rady Kobiet dyskutowały o zorganizowanych w tym roku akcjach, takich jak chociażby Dzień Puzzla.
Rozmawiano również o przyszłości Kina dla Kobiet, którego to cztery seanse w tym roku organizowane były w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego przez Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy właśnie Jastrzębskiej Rady Kobiet.
Panie nie ukrywały, że mają w zanadrzu także pomysły na inne akcje, skierowane do mieszkanek naszego miasta, które chciałyby zacząć realizować w przyszłym roku, o czym to będziemy sukcesywnie informować. Jednym z nich jest akcja Różowa Skrzyneczka – czyli dostępność materiałów higienicznych dla kobiet w budynkach instytucji miejskich.
