Oficjalna strona miasta Jastrzębie-Zdrój

Kot uwięziony w kontenerze - interweniowała Straż Miejska

Strażnicy miejscy uwolnili kota uwięzionego w kontenerze na odpady plastikowe. Nie wiadomo, w jaki sposób zwierzę znalazło się wewnątrz pojemnika.

W dniu wczorajszym w godzinach nocnych dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o uwięzionym kocie w jednym z kontenerów na odpady segregowane. Na miejsce natychmiast udał się patrol Straży Miejskiej. Po przybyciu we wskazane miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Wewnątrz kontenera z odpadami plastikowymi znajdował się kot. Strażnicy miejscy pomogli zwierzęciu bezpiecznie wydostać się z na zewnątrz. Na ten moment nie ustalono, jak zwierzę znalazło się w środku. Pod uwagę brane są dwa scenariusze: kot mógł wskoczyć tam sam lub został celowo wrzucony przez nieznanego sprawcę.