Współpraca pomiędzy Strażą Miejską a Jastrzębskim Zakładem Komunalnym doprowadziła do likwidacji kolejnego tzw. „dzikiego” wysypiska śmieci, które było efektem przebywania w tym miejscu osób bezdomnych. Informację o gromadzeniu odpadów i zajęciu miejsca przy cmentarzu komunalnym (zadrzewiona skarpa od strony ul. Podhalańskiej) ujawnili pracownicy JZK. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze Straży Miejskiej przez okres około 2 tygodni monitorowali miejsce, w celu zidentyfikowania przebywających tam osób. Kontrola nie potwierdziła pobytu kogokolwiek, w związku z tym koczowisko zostało ostatecznie uprzątnięte przez pracowników Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.
