Dla mieszkańca

Młodzież uczyła się w szpitalu

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2, a dokładnie klas rehabilitacyjno-medycznej oraz pożarnictwa i ratownictwa medycznego odbyli niecodzienne lekcje w jastrzębskim szpitalu.

fot. arch. Zespół Szkół nr 2

Być może jest to ich pierwszy krok na drodze kariery zawodowej w kierunku medycznym.

Klasa rehabilitacyjno-medyczna w Zespole Szkół nr 2 miała ciekawe lekcje, które zostały przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy lecznicy. Uczniowie odwiedzili Oddział Rehabilitacji, Dializy, Centralną Sterylizatornię, Izbę Przejęć. Mieli okazję do bezpośrednich rozmów z personelem.

- Dyrekcja szpitala bardzo sobie ceni współpracę z Zespołem Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Od kilku lat uczniowie klasy o profilu rehabilitacyjno-medycznym biorą udział w zajęciach organizowanych przez naszą placówkę i poznają specyfikę jej działalności. Być może zaowocuje to wyborem przez młodzież przyszłej drogi zawodowej w kierunku medycznym

- mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniom, jak sami przyznali, podobała się wycieczka do jastrzębskiego szpitala. Mogli obejrzeć go z nieco innej strony, niż pacjenci, poznać specyfikę jego pracy.

- Na pewno szpital jest ciekawym miejscem do zobaczenia z tej drugiej strony. Warto zapoznać się z zawodami medycznymi, które są tam wykonywane. Wbrew pozorom to nie są tylko stanowiska lekarskie

– podkreślają uczniowie „Dwójki”.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy