Dla mieszkańca

Podziękowali za pomoc potrzebującym

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego wystąpili w programie artystycznym dla wolontariuszy akcji charytatywnej Święta dla Wszystkich. Przygotowano 402 paczki, które trafiły do potrzebujących.

Młodzież i dorości pozują na scenie do zdjęcia, za nimi tablica z napisem Święta dla Wszystkich, podziękowania

fot. arch. Zespół Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W okresie przedświątecznym ponad setka wolontariuszy kwestowała w sklepach na terenie Jastrzębia-Zdroju. Młodzież i dorośli zbierali od klientów produkty spożywcze, które zostały ofiarowane potrzebującym mieszkańcom.

- W tym roku przygotowaliśmy 402 paczki. Jest to więcej, niż rok wcześniej, kiedy rozdaliśmy 350 paczek. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za ich udział w przedsięwzięciu. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu pomoc trafiła do potrzebujących

- mówiła Alina Chojecka, koordynator zbiórki.

Prezydent Anna Hetman również obecna podczas uroczystości skierowała słowa podziękowania zarówno do darczyńców, jak i wolontariuszy.

- Poświęciliście swój czas, aby pomagać. To dzięki Wam można powiedzieć, że dobro czyni dobro. Bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka jest istotą wolontariatu. Cieszy to, że zdecydowaliście się właśnie na taką aktywność i że jest ona często wybierana właśnie przez młodych ludzi

- wyjaśniła prezydent Anna Hetman.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel podkreślała, że szkoła jest otwarta na wszelkie akcje charytatywne i wspiera uczniów w działaniach na rzecz potrzebujących. Uczniowie chętnie włączają się w Święta dla Wszystkich, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz inne przedsięwzięcia.

Do akcji włączyły się Zespoły Szkół Nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, Zespół Szkół Handlowych, Szkoły Podstawowe Nr 3, 4, 5, 18.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy