Na wstępie Prezydent podziękował przewodniczącym osiedli i sołtysom za dotychczasową współpracę oraz aktywne zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności.
- Stały dialog pomiędzy samorządem a mieszkańcami, realizowany jest właśnie za pośrednictwem zarządów osiedli i rad sołeckich. To Wy na co dzień identyfikujecie potrzeby swoich społeczności oraz wspieracie działania na rzecz rozwoju miasta - podkreślał Michał Urgoł.
Jednym z poruszanych tematów były wakacyjne zajęcia dla mieszkańców miasta. Została przedstawiona oferta proponowanych aktywności przez miejskie jednostki organizacyjne.
W dalszej części spotkania z Prezydentem Michałem Urgołem oraz II Zastępcą Andrzejem Matusiakiem uczestnicy mieli możliwość przedstawienia tematów oraz problemów dotyczących bezpośrednio ich osiedli i sołectw. Poruszono kwestie związane m.in. z bieżącym utrzymaniem infrastruktury komunalnej, bezpieczeństwem mieszkańców, potrzebami inwestycyjnymi oraz planowanymi przedsięwzięciami na poszczególnych obszarach miasta.
Istotną część dyskusji poświęcono również inwestycjom drogowym realizowanym oraz planowanym na terenie miasta. Wszystkie zgłoszone kwestie zostały odnotowane i będą przedmiotem dalszych analiz oraz działań odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta.
Nie zabrakło także podziękowań ze strony przedstawicieli osiedli i sołectw skierowanych do pracowników Wydziału Dialogu Społecznego.
- Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, życzliwość oraz nieustannie okazywane wsparcie. Możliwość wzajemnego dialogu, zrozumienie i profesjonalizm pracowników wydziału mają istotny wpływ na sprawną realizację wspólnych działań - mówił w imieniu pozostałych sołtysów i przewodniczących Józef Adamczyk, sołtys Sołectwa Bzie.
