Celem kampanii jest uświadomienie kierowcom, że osoba, która porusza się na wózku, aby wsiąść do samochodu musi maksymalnie otworzyć drzwi. Dlatego nie ma szansy, by zdołała „przecisnąć się” między dwoma autami.
Jak często podkreślają osoby z niepełnosprawnością, na zwykłym, wąskim miejscu parkingowym nie ma możliwości otwarcia drzwi samochodu dostatecznie szeroko. Dlatego właśnie potrzeba „koperty”, która jest większa od standardowo wyznaczonego miejsca parkingowego.
Pamiętajmy, że ustawiając samochód zbyt blisko którejś z krawędzi stanowiska wyznaczonego dla osoby niepełnosprawnej, „na drugiego” lub „na trzeciego” (pojazdów jest więcej niż przewidzianych miejsc) uniemożliwiasz osobie na wózku lub poruszającej się o kulach wejście lub wyjście z samochodu.
Należy również pamiętać, że zajmowanie miejsca na „kopercie” przez nieuprawnione osoby jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 zł oraz 5 punktów karnych.
