Dla mieszkańca

Spotkanie wolontariuszy

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyło się spotkanie wolontariuszy akcji charytatywnej „Święta dla wszystkich”.

Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 i zaproszeni goście

fot. arch. Zespół Szkół nr 2

Przybyła młodzież z jastrzębskich szkół, a także mieszkańcy, chcący włączyć się w przedsięwzięcie. „Święta dla Wszystkich” polegają na tym, że wolontariusze zbierają w sklepach towary ofiarowane przez klientów dla rodzin i osób potrzebujących. Co roku akcja ta spotyka się z dużym odzewem społecznym. Nie brakuje także osób chcących pracować w roli wolontariuszy.

- Święta Bożego Narodzenia to taki szczególny czas, kiedy powinniśmy pamiętać również o tych naszych mieszkańcach, którym wiedzie się nieco gorzej. To właśnie z myślą o nich przygotowujemy paczki świąteczne. W przedsięwzięciu chodzi nie tylko o przekazanie rzeczy materialnych, ale okazanie zwyczajnej ludzkiej życzliwości, serca dla drugiego człowieka

- mówi poseł Krzysztof Gadowski, inicjator akcji.

Spotkanie wolontariuszy odbyło się w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

- Nasza szkoła włącza się w różne akcje charytatywne, które są podejmowane w Jastrzębiu. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło przedsięwzięcia „Święta dla Wszystkich”. Cieszy to, że młodzież z „Dwójki”, ale również pozostałych szkół, chętnie bierze udział w tej akcji. ZS 2 przez cały rok wspiera wszelkie działania, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi

- mówi dyrektor ZS Nr 2 Ewa Mentel.

Wolontariuszy będzie można spotkać w sklepach na terenie miasta w dniach od 9 do 14 grudnia. Dotychczas przystąpienie do akcji zadeklarowały następuje szkoły: ZS1, ZS2, ZS3, ZS5, ZSH, SP3, SP18. Jeśli są osoby, które pragną przyłączyć się do akcji w charakterze wolontariuszy to proszone są o kontakt z biurem posła Krzysztofa Gadowskiego pod numerem telefonu: 32 475 40 55 lub 509 890 544 w godzinach od 9:00 do 15:00.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy