W Bibliotece Głównej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Sabiną Waszut, popularną pisarką i felietonistką, autorką kilkunastu powieści historycznych i obyczajowych.
Jej debiut literacki, „Rozdroża”, zdobył nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” w 2014 roku.
Podczas spotkania porozmawiamy o twórczości autorki, historii – zwłaszcza Górnego Śląska, kobiecych postaciach w literaturze oraz o sile pamięci i wspomnień.
Zapraszamy 17 września o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.
