Dla mieszkańca

Sukcesy ekonomistów i logistyków z „Korfantego”

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie, czyli z sukcesami ekonomicznymi.

Zdjęcie poglądowe: Zespół Szkół nr 2 z lotu ptaka

fot. archiwum ZS nr 2

Wiosną każdego roku młodzi ekonomiści Korfantego uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach oraz przedsięwzięciach biznesowych i ekonomicznych.  W tym roku, w dobie pandemii, jest inaczej.  Jednak uczniowie i szkoła po raz kolejny potwierdzili wysokich poziom nauczania ekonomistów i logistyków.

Ekonomiści Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego od wielu lat uczestniczą w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. O tym, że podatki odgrywają ważną rolę nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak zrozumieć zasady systemu podatkowego w Polsce i umieć je wykorzystać w praktyce, to wiedza, jaką nie każdy może się pochwalić. Dlatego tym bardziej cieszą sukcesy młodych ekonomistów z zakresu zagadnień podatkowych: Julii Długosz, Tomasza Mierzwińskiego i Marcina Kukli.

Nie tylko podatkami żyją młodzi ekonomiści. Również w ramach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wśród najlepszych na Śląsku znalazł się uczeń Korfantego Marcin Kukla.

Ekonomia, biznes, przedsiębiorczość to kreatywność i współpraca. Nic więc dziwnego, że młodzież kształcąca się w zawodzie technik ekonomista lubi zadania zespołowe, szczególnie, jeśli dzięki połączeniu wiedzy i umiejętności można osiągnąć sukces. Tak stało się na Olimpiadzie „Zostać RACHMISTRZEM”, gdzie drużyna ekonomistów w składzie Martyna Gatner i Mirela Nalik zdobyła III miejsce. A konkurencja była nie mała, gdyż do tej rywalizacji stanęło około 100 uczniów z różnych szkół z województwa śląskiego.

Młodzi ekonomiści, choć dzisiaj są uczniami, doskonale wiedzą o tym, że warto znać zasady prawa pracy. To wiedza przydatna choćby po to, aby sprawdzić, czy pracodawca rzeczywiście realizuje ją w praktyce. W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” uczennica klasy ekonomicznej Paulina Kokot zdobyła wyróżnienie, udowadniając, jak ważna jest wiedza z zakresu prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, to nie tylko powszechnie znana teza, ale i tytuł Olimpiady ZUS, w której naszą szkołę godnie reprezentowali: Paulina Kokot, Marta Mazut, Rafał Krzempek, Anna Skwira oraz Kinga Kasińska.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie… Wrócą prelekcje organizowane przez zaprzyjaźnione uczelnie wyższe, wróci organizacja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, ponownie odbędą się Lekcje z ZUS-em, czy wreszcie po raz kolejny odbędą się spotkania z praktykami z zakresu biznesu, podatków i przedsiębiorczości. Z pewnością po raz kolejny młodzi ekonomiści staną na podium olimpiad i konkursów ekonomicznych.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy