Dla mieszkańca

Sukcesy naukowe „Korfantego”

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking szkół średnich. Jest to zestawienie placówek, które mogą poszczycić się dobrą zdawalnością egzaminów zawodowych, matur, czy sukcesami w olimpiadach.

Budynek Zespołu Szkół nr 2

fot. arch. Zespół Szkół nr 2

W zestawieniu znalazły się jastrzębskie szkoły. Warto zauważyć, że Technikum Nr 1 w Zespole Szkół nr 2. im. Wojciecha Korfantego odnotowało znaczące przesunięcie się w pozycji rankingowej w górę, bo aż o 212 miejsc. „Korfanty” uplasował się na 122 miejscu w rankingu ogólnopolskim i 16 miejscu w województwie śląskim.

- Tak duży awans naszego technikum zarówno w rankingu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim zawdzięczamy wysokiej zdawalności matur, egzaminów zawodowych oraz sukcesom odnoszonym na olimpiadach. Cieszy to, że szkoła jest zauważalna nie tylko w środowisku lokalnym, ale również w regionie czy na szerszym forum

- powiedziała dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Potwierdzeniem tegorocznego rankingu są aktualne sukcesy uczniów „Korfantego”. Robert Górczyński, uczeń klasy IV b Technikum Logistycznego zakwalifikował się do okręgowego etapu "Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”. Natomiast uczniowie Artur Werner i Agata Nowak znaleźli się w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Szkoła ma w swoim gronie również uczennice, które są wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów, są to Alicja Paździorko oraz Agnieszka Bzdek.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy