Konkurs odbył się 15 kwietnia i rywalizowali w nim uczniowie klas I-III oraz uczniowie z klas IV-VI, którzy wykazali się wiedzą ze znajomości przepisów w zakresie ruchu drogowego.
Jak co roku, celem konkursu było promowanie działań ukierunkowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez:
popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;
propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego;
kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu;
popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu;
inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
szeroko pojmowaną współpracę szkół i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy bardzo dobrej wiedzy z zakresu tematyki związanej z ruchem drogowym.
