Głównym tematem spotkania było omówienie ustawowych zadań i uprawnień Straży Miejskiej.
Kolejnym istotnym tematem prelekcji było omówienie działań kontrolnych prowadzonych przez strażników miejskich, które mają na celu eliminację pieców bezklasowych tzw. „kopciuchów”. Omówiono również rodzaje paliw stałych, które są dozwolone do użytku, a jakie zabronione. Uczestnicy spotkania mieli okazje sprawdzić miernikiem wilgotność drewna i zobaczyć inne urządzenia, z których korzystają strażnicy podczas prowadzonych kontroli nieruchomości.
W ostatniej części spotkania słuchacze uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące innych aspektów pracy i zadań Straży Miejskiej.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczyła wysoka frekwencja, która potwierdza, że tego typu spotkania są niezwykle istotne wśród tej grupy społecznej.
